Sezon Altcoinów 2021 w rozkwicie, a dominacja Bitcoina na 1-rocznym minusie

Ripple kontynuuje swoje imponujące wyniki po kolejnym dwucyfrowym wzroście do 3-letniego maksimum, podczas gdy BNB zanotował nowy rekord powyżej 380 USD.

Po spadku poniżej 57 000 USD, bitcoin zainicjował kolejny wzrost, ale nie udało mu się pokonać upragnionej linii cenowej 60 000 USD. W przeciwieństwie do tego, większość alternatywnych monet odnotowała gwałtowny wzrost wartości, w tym nowe ATH dla Binance Coin i ogromny wzrost dla XRP, co jeszcze bardziej zmniejszyło dominację BTC na rynku, który obecnie znajduje się na jednorocznym niskim poziomie.

Altcoiny na zielono; BNB celuje w 400 dolarów

Zgodnie z wczorajszymi doniesieniami, większość monet alternatywnych o dużej kapitalizacji znajdowała się w pewnym stopniu w stagnacji, z wyjątkiem XRP. Rodzima kryptowaluta Ripple odnotowała znaczny dwucyfrowy wzrost, a w ciągu ostatnich 24 godzin aktywo to tylko podwoiło swój wzrost.

Kolejny imponujący skok o 27% doprowadził XRP do rocznego maksimum na poziomie ponad 0,90 USD osiągniętego kilka minut temu. Warto zauważyć, że jest to najwyższy poziom XRP od połowy 2018 roku.

Kolejnym godnym uwagi zyskującym z ostatnich 24 godzin jest Binance Coin. BNB podskoczył o 12% i wyznaczył nowy wszechczasowy poziom znacznie powyżej 380 USD. Ethereum (5%), Polkadot (5%), Cardano (3%), Uniswap (4%), Litecoin (10%) i Chainlink (6%) są również na zielono.

Dalsze zyski są widoczne w przypadku Stacks (103%), Bitcoin Gold (35%), Fantom (25%), Neo (19%), Tezos (19%), Ontology (17%), Ethereum Classic (16%), Avalanche (15%), Qtum (12%), Huobi Token (12%) i innych.

Ostatecznie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych również odnotowała wczoraj nowy rekord, po raz pierwszy przekraczając poziom 2 bilionów dolarów.

Dominacja Bitcoina wciąż cierpi

Podstawowa kryptowaluta wyprzedza również w skali 24-godzinnej pod względem cenowym. Bitcoin spadł wczoraj poniżej $57.000, ale jednocześnie zainicjował godny uwagi skok w górę.

W kolejnych godzinach BTC zyskał na wartości około 3 000 USD. Dzięki temu osiągnął intraday high na poziomie około $59,500 (na Bitstamp).

Jednakże, aktywo nie mogło pójść wyżej. Niedźwiedzie przejęły kontrolę i zepchnęły go o kilkaset dolarów w dół, a BTC obecnie znajduje się w okolicach 59 000 USD.

Niezdolność Bitcoina do przebicia się powyżej 60 000 USD i skierowania się na nieznane wody nadal kosztuje go część jego dominacji rynkowej. Metryka porównująca kapitalizację rynkową BTC z wszystkimi innymi kryptowalutami spadła poniżej 55%, według CoinMarketCap. Jeszcze kilka tygodni temu dominacja bitcoina wynosiła ponad 62%.

Proudly powered by WordPress | Theme: Looks Blog by Crimson Themes.